Sobota- Březovák

08.05.2010 00:00

Tak a je to tady, nějak jsem tu noc zvádla, no moc jsem toho nenaspala, ten celofán!!!!Dívám se z okna, venku je hezky a svítí sluníčko, že by??? Nechci to zakřiknout!!! Mám toho docela dost, vyzvednout koše, dokoupit zeleninu na večer, dojet na Sobákov pro rohlíky, naložit dvojčata a Petru s párkami , klobáskami, no to zvládnu.Celofán je vyřešen, naše babička ho má doma . Tak už jsme zpět na Březové, tak teď rychle vyložit věci a dodělat výsledkovou tabuli a sponzory, ještě , že je to odpoledne. Dopisuji ceníky a dvojčata mi pomáhají vystřihovat sponzory a lepit na výsledkovou tabuli, děti už pilně trénují a zpívají, docela jim to jde, uvidíme odpoledne. Tak je něco kolem 13.hodiny, jdeme se ustrojit do hasičského, a už jen čekáme. Přijíždějí již první hosté  a hasiči, už nám to začíná!! Je hezky, tak snad už to vydrží!!! Je 14.00 a Tonda svolává všechny soutěžní družstva k nástupu, je jich s námi celkem 17. Jsme spokojeni. Nový starosta má krátký projev. A už to začíná. Jdeme s holkami k vozíku a bereme si na hlavu helmy, ani nějak letos nemám nervy, jsem v pohodě. Naše složení: Petra Mocová, Zuzka Mocová, Klárka Mocová, Jana Antušová, Alena Havliková(prostě si nepamatuji současné příjmení, Ali promiň) a má maličkost. Vybíháme, beru jedno béčko, za druhým, za třetím, teď rozdělovač, docela to jde, pospojuji to vše a vybíhám, ale ouha , mezi prsty mi sjede béčko, a padá na zem, musím se vracet do pr...., říkám si, beru do ruky a mastím opět, už jsem na místě a připojuji holkám céčka, nejdřív pravé, uf, to mám, voda ještě nejde, v pohodě připojuji levé a čekám na vodu, už tu je, dobrý, dovírám prostředek, a pouštím levý proud, holky sestříkly a Petra dokončila útok. Je po. Lidé nám aplaudují. Jsem moc ráda, opět se to povedlo. Čas máme výborný. Balím hadice. A už zase přemýšlím, nezapomenout na Elév, jen co přijedou děti ze soutěže!!!. Tak malinko se rozhlížím po návsi, je tu plno lidí, jsem šťastná, je hezky a svítí sluníčko!!!! Další ženy odcvičili, Rozstání, no těm se to moc nepovedli, mají hodně trestných, tak snad příště, a další Všelibice, těm se to docela povedlo, ale byli o něco pomalejší. No vyhráli jsme, děkuji děvčatům!!! Mezitím Tonda s Pavlem rozdělávají mašinu a přehazují klapku.A už jdou naši muži.A. Útok je v pohodě, žádný kiks, ale zdálo se mi , že dlouho sáli, ta klapka asi!! No uvidíme.Jde další družstvo a po nich jde naše směs Březová 2. Mají velice dobrý útok dokonce předstihly Březovské áčko o 3 sekundy, tak to je nečekané.  Po nich jdou další a další družstva, tak a teď jde největší naše konkurence Hradčany, a ouha oni to klukům natřeli- vyhráli!!! Ale my jim to přejeme!!!Je tu spousta lidí a všichni se dobře baví, už se skoro prodalo prase, zase jsem neochutnala. Tak a je po soutěži, tak rychle napsat diplomy, dojít domů pro ceny a hlavně, ten Elév, teď konečně vidím Pepu a jdu to domlouvat, aby dojeli pro Elév. Tak už na to nemusím myslet.To jsem si oddechla. Na vozík nakládáme výhry a už se chystáme na vyhášení. Tonda svolává družstva na vyhlášení a Dáša a Barča( naše zapisovatelky) dopisuji diplomy.

Tak a je po vyhlášení, ceny jsou rozdány a už se chystáme na tu dětskou rockovou kapelu, mezitím přijel zvukař od Kabátů a ozvučuje nám podium. Tak přijel i Elév, oddechuji si. Děti začínají hrát a návštěvníci zaujatě posluchají, líbí se nám to, po každé písni mohutně aplaudujeme. Už dochází i rohliky a je konec párků v rohlíku. Prodalo se vše.Chybí i limonáda, musíme dojet do krámu, Tonda -spojka už to přivezl. Grove Street dozpívala a dohrála , děkujeme jim moc za zážitek, to jsou budoucí rockeři!!!!!!( děkujeme rodině Pechancovým za přípravu) a už nastupují děvčata z Elévu na náš anglický trávník, tancují naboso v překrásných šatech jako víly a teď se jim  do tance připletl jeden malinký pejsek, ale děvčata to nerozhodilo a tancují dále i s pejskem, jen se trošku chichotají, tak teď skončili 1. vystoupení a ženou se k nám do chodby převléknout na další vystoupení- Steret Dance, děvčata mají moderní streetové oblečení, takové větší tepláky ( které nosím doma potají jen na takovou špinavou práci, ale teď  v tom asi budu chodit i do města( Českého Dubu), neb to je moderní ) a skatové boty, tanec byla moc pěkný, holky se válely po zemi, přeskakovaly se atd., ale měly to moc těžké, protože některé krokové skatové kreace nevyzněly na trávě , tak , jak by měly vyznět. Moc jim a paní Kalflusové děkujeme, že se na nás přiejli podívat a zatancovat!!! Tak a je po vystoupení a je chvilku klídek, konečně si na chvilku sednu a odpočívám. Došla gritoka a Jelcin, Tonda opět musí do krámu, snad už naposled.Čekáme na náš hlavní zlatý hřeb dnešního dne a to vystoupení Kabátů revival, všichni se moc těšíme. No už tu jsou. Začínají si nosit aparuturu atd. chlapci jim pomáhají. Tak už to skoro mají a my je  jdeme s naším starostou ( manželem) a Mácou vřele přivítat Březovskou slivovicí. Chlapci od Kabátů jsou potěšeni a nenechají se dlouho pobízet. Tak pijeme  nimi, já tedy jen zatím nalévám.   Tak a už to začíná, je tu stále hodně lidí, kteří jsou moc zvědavý, jak budou tito Kabáti hrát. No hrají  a zpívají parádně, nedá mi to a musím jít tancovat k podiu, jsou prostě výborní a moc si to užíváme, dívám se okolo sebe a vidím, jak se to lidem líbí, jsem moc dáda, že se to povedlo a hlavně , že nám tak celý den přálo počasí.  Ještě několikrát jdeme za kapelou se slivovicí, už musím píti též, s chlapci si potykáme, moc se jim tu zde líbí, a nám se líbí také.  Kabáti dohráli  a hudbu poté nám pouští náš DJ Havlis, stále ještě tu je hodně lidí, kteří tancují, a tancují. Už je dávno neděle, pomalu odcházejí poslední návštěvníci a my jdeme spát, myslím si , že se nám to vyvedlo a jdu spokojeně spát.